Бул жигиттен калай кутылам немесе калай умытам

Маржан 30.07.2013

Салеметсизбе Ботагоз Искракызы!менин сизге коятын сурагым махаббат жайында.билмеймин неге екенин жигит маселесинде теги жолым болмайды.мен бурын жигиттермен мулде сойлеспегенмин 3 курска келгенде оз класстасыммен журдим ол екеумиз бурын урысып журетинбиз.кейин журе келе бир биримизди катты жаксы корип кеттик.бирак сондада созге келиспи кала беретинбиз тусинбитинбиз.кызгана бердик сенимсиздик пайда болды арамызда оиткени ол мени анкуасын деп унеми алдай беретин.мен оган катты бауыр басып калдым.жыныстык катынаста болдым десемде болады бирак кыздыгым алынатындай жагдай болмады мен катты коркам ол 27 жасымда уйленем деп тек оз максатын ойлайды ал маган шарт кояды унеми ауылда турасын ойтпейсин буйтпейсин деп мен барине кондим ол ушин бирак ата-анам достарым барлыгы оган карсы бирге болганымызды каламайды озимнин де козим жетпиди онымен бакытты болатыныма бир де бир айтканымды истемиди бирак жаксы корем саган уйленем диди не истесем болады баска жигитпен журсем тыныштык бермим дит онымен калсам мени сыйламайды басым катып кеетти ойлана берип не исиин кенесинизге катты муктажбын озим шешим кабылдап уйренбегем бул жайында ешкимге де айта алмаймын жауабынызды кутем рахмет сау болыныз

Саламатсызба Маржан, сиз жигитпен казыр  кездесып журсыз. Онын талай мынезынын шатактыгын озыныздын козыниз жетып тур гой. Сонда сизге ен керектыгы куйеуге шыгу максатпа, жок,сол жигитпен баккытты болу ма?. Озынызды  оте томен багалайсыз, дененызде  быр талай коркыныштар бар деп ойлаймын. Жас кезынызде уйдегы аке шешеныз сизге каталдау болган сиякты, сондыктан сиз тек кана баска адамнын айтканнын гана орындау ды гана билесыз. Озыныздын ойынызды, озыныздын калаганынызды  жеткизып не айтамайсыз, не соны коргаямайсыз. Онын барын казырден кайта уйрену керек сизге, мартебенызды оз алдынызда котеру керек. Бул омирге мен не ушин келдым? Кандай максат тур алдым да? Мен оз озимнды жаксы корем бе? Кандай адамдар маган унайды,кандай унамайды деген талай талай сурактарды кою керек адам оз озине. Сол сурактарга жауап издеп адам оз озин быле бастайды. Сонда гана озынын сана сезымы котерлып, омирге коз карасы озгереды.Ол Самопознание деп аталады. Озынызге бул киин болса консультацияга жазылып келсенызде болады Астанада турсаныз. Баска калада турсаныз скайп консультацияга жазулуга болады. Меным номерым  анкетамда жазылып тур. Сау болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны