Страх, что с мамой может что то случиться

Наталя 20.01.2015

Мене звати Наталя,мені 18 років. Мене постійно переслідує страх за мою маму і те,що з нею може щось статися...можливо справа в тому,що у мене немає ні батька,ні сестер чи братів,ми з моєю мамою живемо вдвох.І тому я дуже боюся її втратити,оскільки розумію,що крім неї в мене нікого немає.Як тільки вона себе погано почуває,то мене зразу переслідує думка,що вона захворіла на рак,тому що я також боюся цієї хвороби найбільше з усього,що могло б трапитися.Як тільки вона сказала,що у неї присутня перевтома,оскільки вона завжди працює і деколи можливе запаморочення,тоді я зразу почала думати найгірше і мене почала охоплювати паніка.Хоча в глибині я розумію,що це безглуздо,але нічого не можу з собою зробити...я постійно думаю,що якщо з нею щось станеться,то я це просто-напросто не переживу і ці думки постійно в моїй голові,я не можу зосередитися на чомусь іншому якби я не старалася...Мене охоплює якийсь незрозумілий страх,особливо вночі,коли лягаю спати.. Інколи мені навіть здається,що я страждаю канцерофобією,тому що як тільки я чую,що хтось помер від раку чи бачу це по телебаченню,то мені зразу стає страшно,що це може статися зі мною чи з моїми близькими.Тому я прошу,будь ласка порадьте як побороти цей страх чи позбутися від цих думок,тому що як відомо думки мають здатність матеріалізуватись.

Наталия, лучший способ - это проработать ваши страхи с психологом. Самостоятельно вы попробуйте поговорить с собой и разобраться, чего именно вы боитесь, что будет, если то, чего вы боитесь все-таки произойдет, что тогда? У всех есть родители, и все они не молодеют. Болезни - часть нашей жизни. И даже в них тоже есть жизнь, а иногда даже более содержательная.  Старайтесь не прокручивать одни и те же мысли, а пойдите за ними дальше. Даже не важно, в какую сторону. Но лучше всего все-таки воспользоваться профессионализмом и энергией другого человека, чтобы справиться с навязчивыми состояниями. Не отчаивайтесь.

Фоломешкина Светлана аналитический психолог, онлайн-консультации Дахаб

Киселевская Светлана Владимировна

Наталя

Мене постійно переслідує страх

Наталья, «Самотерапия страха» поможет Вам разобраться со страхами самостоятельно - http://psiholog-dnepr.com.ua/terapiya-strakha

Когда страхи перестанут занимать в Вашей жизни первое место, появится уверенность и вера в свои силы.

Об этом читайте здесь: http://psiholog-dnepr.com.ua/be-your-own-therapist/diary-confidence

В помощь – авторский экспресс-курс - «Уверенность в себе. Как повысить самооценку»:

http://psiholog-dnepr.com.ua/therapeutic-group/ya-mogu

Или же - индивидуальная работа с психологом.

С уважением, Киселевская Светлана, психолог, магистр.