Что со мной?

Василь 18.06.2015

З самого дитинства хвилювався за якісь дрібниці, та коли вони

минали то наставав спокій. Але близько двох

років тому я захворів на звичайний гастрит, і

я почав перейматися тим що я ніби не

здоровий порівняно з іншими і що я ніби не

такий як всі. І це хвилювання переросло у

постійне, і в мене відчуття спокою настає

тільки коли я сплю. Від цього хвилювання і я

не можу вилікувати гастрит і в мене постійні

загострення. Ще я навчаюсь в університеті і

навіть на звичайних практичних я хвилююся,

хоча і розумію що причин практично немає.

Це хвилювання всюди мені заважає, в мене

немає енергії, я став слабкий і в мене дуже

часті депресії. І також я ніби на підсвідомості

зациклений на тому що я не можу бути

здоровим. Я розумію що гастрит - це не дуже

серйозна хвороба, та я чомусь настільки на

ньому зациклився що попав у замкнутий

круг, бо переймаюсь за це і ще більше

ускладнюю становище, кожного разу коли я

їм, то думаю чи не болітиме шлунок і чи

нормально я себе почуватиму. Прошу

допомогти

Лазаренко Ольга Владимировна

Василь, доброго дня. Дуже хочеться вам допомогти реально. Для цього можуть підійти скайп-консультації. Під час яких би ми моги з вами працювати над способами зменшення тривоги та страху. А далі, коли рівень цих почуттів знизиться - можна було б подосліджувати і знайти причини цих переживань. Не ті причини, які начебто вас хвилюють, а справжні - поки несвідомі причини страху і  тривоги, швидше за все з минулих пережитих ситуацій, які залишили слід на вашому емоційному житті.

Пропоную вам один із простих методів справитися із страхом і тривогою - відкорегувати своє дихання. Протягом дня звертайте увагу на рівень страху і тривоги. Можна оцінювати тривогу за шкалою від 0 до 10, де 0 - спокій, і 10 - сильний жах чи паніка. Відслідковуйте страх і тривогу протягом дня і спробуйте визначити, на якому вона рівні, дайте тривозі умовну позначку в балах. Якщо тривога більше 5, то пробуйте зменшувати її. Наприклад, вивчіть один із дихальних прийомів, який допоможе розслабитися. Техніка дихання (3-5-3): коли ви вдихаючи повільно рахуєте до 3-х, а видихаючи повільно (про себе) рахуєте до 5, а потім знову вдих - знову до 3-х. Так ви дихаєте 5 разів, а потім в вільному режимі. Тоді знову можна повторити. Важливо в цьому процесі цілком зосередитися на диханні і рахуванні. Вдихати і видихати слід через ніс.

Є також інші методи заспокоєння: прогресивна м'язова релаксація, вправи-візуалізації, медитаційні техніки, різноманітні цілеспрямовані дії: ведення щоденника, музика, яка розслабляє, танці, спів, читання певної літератури, молитва (для віруючих) тощо.

Краще, звичайно, щоб ви звернулися на очну консультацію. Телефонуйте: (099)4847704, olgalaz@inbox.ru

Лазаренко Ольга Владимировна, психолог г. Луцк