О сыне

Майра 30.07.2013

Ботагоз Искракызы саламатсыз ба? Сизге жазып отырган Атырау каласынын тургыны- есимим Майра. Мени мазалап журген баламнын жагдайы.Жасы 22де .1 жылдан бери балам курт озгерип кетти. Окуын жаксы битирди. Кооледж жэне жогаргы оку орнын да битирди. Азгантай уакыт жумыс жасап журди.2012 коктеминде басып ауырып жур деп каралып.невропаталог тамографияга тусирди. Энцофалапатия дискуляторного характера деп диагноз койды. Емин стационарны алды.Енди казир жаман емес. бирак ештенеге интереси жок ,не жумыска кирмейди.тек жата береди уйкым канабайды деп. Бари оны казир жактырмайтын болды , бул ериншектик пе алде бир жери ауырама тусенбей ак болдым. Осылай жагдай не жасауга болады . С/м Майра

Саламатсызба Майра, сиздин баланыз 22 жаста,  Быр жылдын ишинде курт озгерып кетты деп жазыпсыз. Энцефалопатия дисциркулярного характера деген диагноз  уш стадиялык болып табылады. Онын ишинде сиздын баланызга кай стадиясын койып отыр?. Бул диагнозга себепкер болган не жагдай екенын сиз былесызбе- ол черепно мозговая травма болу мумкин, соны сиз озиниз былетын шыгарсыз.

1 стадиясында тез шаршау, басынын ауырганы, укысы бузулуы, журген кезде тай талактап аягын басу,кулакта шу пайда болуы,тагы да баскадай озгеристер болу ммумкин.

2 стадиясында  кадымги объективтик невролигиялык озгеристер пайда болады, бул кезде депрессиялык  жагдай жие кездеседы, сондыктан бул стадиясы 2-3 группа инвалидноске жатады, бырак адам оз озыне караялады

3 стадиясы - ен киын стадиясы, бул жерде адамнын жургены озгереды, кайта кайта талып туседы и жумыска ешкандай жарамайды.

Бул окига сиз ушин де, баланыз га да оте киын жагдай болып тур. Бырак адамнын басына омирде неше турлы жагдай келып турады, оган да тозымдылык керек кой. Не болса да , оны кабылдау керек , ешким былмейды,неге осы жагдай , жане баска да жагдайлар бызге  берилгены. Жумыска ешкандай кызыктыгы жок болып турганы,осы диагнозга байланысты болып тур. Баланыз тез шаршайды, басы ауырады,сонын баре асер бередеды, кобирек тосекке жаткысы келып турады. Стадиясын корыныз, екиншиге жататын болса,онда сол группасынын инвалидносын оформитетып, мемлекеттын соган берылетын пособиясын алуга  тырысыныз. Егерде озынызге психологиялык комек керек болса, мен скайп  консультация баска каладагы адамдарга беруге мумкиндыгым бар. Сиздердын калаларыныздан менде сондай адам дар казыр де бар, олар да мены жаскы естып жане корып турады, мен олармен сойлесе аламын. Сизге тек сабырлык, жане тозимдилик тилеймын. Сау болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны