Не истесем болады?

Гулдей 28.02.2014

Салеметсизбе Ботагоз апай?! Менин есимим Гулдей. Мен осыдан 8 ай бурын агатайымнан айырылып калдым.ол киси кайтыс болды. Жатсам да,турсамда ойымнан кетер емес,конилим кулазып ол кисини ойлаумен боламын,типти кейде журегим ауыратын болып жур кайтсем болады?

Салеметсызбе Гулдей, аганыздын арты кайрлы болсын. Сизге жакын адамыныздын ол дуниеге кеткены оте кийын болганына сенемым. Бырак....

табигаттын заны бойынша ерте але кеш, адамдардын баре де бул омирге конак ретынде келып, оз укатысында кайтып жаратушыга кайта оралады гой.

Сиздин аранызда осы омирге келип, кетпеген адам бар ма? Жауабыныз арине жок шыгар.

Агатайыныз сиз ушин оте магынзды, жанынызга жакын адам болган шыгар. Баягыда, меным анам кайтыс болганда, мен де сиз сиякты катты жоктап, быр жылдай кайгыда журдым. Сонда маган быр улкен молла мынандай соз айтыбет:

"Адамнын артынан коран окып, ол адамды есыне алып, тыры кезындегы кылыктарын, создерын еске алып оны  олген деп санауга болмайды" деген ет.

Тек ешкимы жок, артынан ешкандай еске алу, арекетты жасау жок адамнын гана анык кайтыс болганы деген. Сол адамдардын артынан  сол мешеттын молдалары оздеры окип турады екен.

Сиздын  аганызда сиз барсыз,тагы да баска агайын тугандарыныз баршыгареске алатын оны. Сол аганыздын туган куны,жане кетткен кунын атап отсеныздер, жеты шелпек пысырып, коран окып, омиринен  талай окигаларды айтып болысып журсеныз,аганыз тыры деп санасанызда болады. Ол дуниеде де  аганыздын жаны тыныш болады, жане сиздердын умытпагандарыныз ен керемет нарсе кетткен жандарга. Оте киналсаныз, консультацияга психологка барсаныз да болады, сизге комектесетын комегын корсетуге тырысады. Сау саламат болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны