Ешкиммен сойлеским келмейди, не истесем болады?

gaukhar 11.12.2013

Салеметсизбе! Менин есимим Гаухар жасым 19 да Медицина колледжинде окимын.ауылдын карапайым кызымын, озимнен 5 жас улкен ауылдын баласымен журдим. жаксы кызсын, ауылда атын шыкпапты, ешкиммен сойлеспепсин сени жаксы коремин уйленейк деп журген. кейн бирге болайык дегенди шыгарды,,, келиспей журип калай курыгына тускенимди билмей калдым типпти оз аягыммен барганымды айтсанызшы,,, одан аргысын озинизде билесиз. сол туннен кейн бир ай бойы хабарсыз кетти. Хабарлассам сойлеспейди, немесе оширип тастайды. Жылап журіп екинши айгада бастым,, бир куни хабарласып жукти болсан аламын, бирге болайык деп хабарласыты.Болмасам не болады дегенимде кашан болганша журемиз кездесип деп жауап берди.Мен карсы болдым, кимнен аяйсын енди ешкимге керек емессин, саган сонгы мумкиндик берип отырмын деп аузына келгенин айтты.Болмагансын енди маган жылап хабарласып, ауылда коргенде жылап мазамды алсан барине айтамын кыз емес кыздыгын мен алганмын деп мактанамын деп,,, айтып алып бир кезде сенин кыздыгынды мен алганыма сене алмаймын ол отирик деп шыкты. жылап жылап типти не айтарымды билмей ашумен кулдим, жынданып кете жаздадым. Казир бир кудды тири олик сияктымын.Оны коргим келмейди . Озимеде осы керек барлыгы ол нашар жигит дегенине карамап едим. Курбыма айта айта олда жалыккан шыгар, Казир бир жигит уйленеик деп соз салып жур,Кызссын ба деп сураганда я де отирик айттым. ешкиммен сойлеским келмейди, жалгыз калгым келеди отырады,копшилик жерге баргым келмейди бари мени кыз емес деп айтып жаткандай болады,.Окинемин катты, ауылга барганда кызым амансынба дегенде сыртка шыгып кетип жылап аламын. Барыгы не болды деп тан калып жур. Кыздык салдырып алд деп акыл айтады бирак калай болады кейн билип койса калай болады, кимди алдаймын. Не истесем болады осылай ешкиммен сойлеспей калып коятын сияктымын акыл кенес беринизши

Салеметсызбе Гаухар,жасыныз 19 екен, басыныздан жан жолдасыныздын алдауы оттыпты, сонын кесырыннен казыр оз озинизды кинап, ел катарынан кетып отырсыз. Бул окигага  екеумыз сырт козбен карап корейык.

Омирде неше турлы адамдар болады, неше турлы окигалар да болады. Кайсы дурыс,кайсы бурыс екеннын тек кана озимиздын басымыздан откен кезде гана тусунуге болады. Оны омирдык тажирибе деп атаймыз.

Сыз бул жигитке сеным былдырып алданып отырсыз,бырак ол омир баки сизге кинанын сезими болмау керек. Быздын ата бабаларымыздын кезынен келе жаткан коз карасы гана боп табылады кыздын тазалыгы. Казырги  жас кыздар былымды, сана сезымдеры биык,  оздерын силайтын калымдыктар болгандарына оте куанамын. Сизде сол катарынансыз мен ушын. Менын сизге айтканым, оз озинизды жерге таптап, табалайберменыз. Сыздын кателигыныз тек кана жастыкпен алданып калганыныз болмаса,баска ешкандай кинаныз жок деп санаймын. Озыныз Астана каласынан болсаныз,уакытынызды болып быр рет болсада консультацияга келсеныз жаксы болар еды сизге. Колымнан келген комегымды сизге корсетекыныме куанышты боларем. Сау саламат болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны