Бала коркынышы

Зинара 05.08.2015

Саламатсыздар ма? Сиздердин комектериниз катты кажет боп турганы. Менин 10 жасар улым уйыктар кезде катты коркады. Касында бир адам жатканын калайды. Жаткан кезде де колымнан устап жат коркамын дейди. Алгашында урыскыныммен , онын жылаганын корип журегим ауырып кетип колынан устап уйыктаткан кундерим де болды . Улкендер молдага окыту керек дейди. Одан корип кишкентай балам да соны исиейтин сиякты. Не истесем болады. Кандай комек бере аласыз? Алдын ала рахмет.

Салеметсизбе Зинара, конинилмды болип хатынызды окып шыктым.  Сиздин жазган создерыныз:

Алгашында урыскыныммен , онын жылаганын корип журегим ауырып кетип колынан устап уйыктаткан кундерим де болды

хаттын ишинде магыныздынын бурейу:

Маган осы сайтка 10 жасар бала озы хат жазган ет екы уш апта бурын. Мен оган анасына айту керегын жазгамын. Ол сиздин баланыз бе,жок тек жасы сиздин баланызбен келисип тур ме,билмедым.

Баланын коркынышы пайда болганын ен тубирин аныктау керек,оны  оз озимен кетеды деп укатты откизып алуга болады. Биринши кабылдауда 1-1,5 сагаттын ишинде оны аныктауга балады. Одан кейын коррекция жумысына кошуге тийысты. Ал баланын коркынышын психологпен жумыс жасайсызбе,жок молдага апарасызбе, оны тек кана озиниз шешим кабылдайсыз. Мен суйтыныз,жок буйтыныз деп сизге айтамаймын. Ана сизсыз,сол ана ретинде шешим кабылданыз. Бырак балага комек керектигин  тусинип жаткан боларсыз. Сау болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны