Проблемы в семье

Валентина 04.09.2016

Добрий вечір. Мені 23 роки, в шлюбі з чоловіком 3 роки, дітей немає, живем з батьками чоловіка. Спочатку в нас все було нормально, потім почались постійні сварки. В мене не простий характер, але на те що робить чоловік неможу спокійно реагувати... і постійно сварюся з ним, плачу.

Чоловік як на роботі до мене не дзвонить, тільки я до нього... з роботи додому він не спішить, по дорозі може зустріти знайомих і обовязково йому потрібно з ними переговорити, а я його питаю чого ти не спішиш додому? Бо ж я після роботи ніде не затримуюсь а він каже - що йому вже не можна ні з ким поговорити чи що?. Ми разом проводимо дуже мало часу і чоловік не проявляє ніякого бажання більше побути разом. Мені здається що йому на мене всерівно. Пройшло трохи часу і ці зустрічі зі знайомими почали закінчуватись пянками, почав дуже часто приходити додому пяний і не бачить тут своєї вини, пояснює тим що тут такого якщо я випив з друзями.

Я з ним постійно розмовляю на ці теми, про те що так не можна робити, що треба думати про мене, що це не нормально, але він послухає а потім всеодно робить своє. Я що тільки не робила і кричала, і плакала, і казала що розведемся, і мовчала, і нормально говорила - перебробувала мабуть все і ніякого толку. Саме цікаво що коли ми посваримось він йде пить, коли посвариться з батьками теж йде пить і рахує що так він забуває про сварки і йому легше.

Допоможіть мені, я не знаю що робити. Я його люблю, хочу з ним жити, але вже не витримую такої поведінки, не знаю скільки ще терпітиму, страшно... Саме основне що він каже що мене любить, що я йому треба... але всеодно так робить.

Путь
психолога
Где психологу брать
клиентов в 2026 году
👉 Путь Психолога Телеграм
👉 Путь Психолога MAX

Валентина, здравствуйте.

Увы, вы не переделаете человека, если он того не хочет. Более того, силой пьющего человека от бутылки не отвадить. Нужно его желание.

Если решитесь остаться с мужем, то вам обоим придётся проходить курс реабилитации. Ему нарколога и психотерапевта. Вам психотерапевта - потому что родственник алкоголика тоже нуждается в восстановлении и лечении. Бутылка калечит всю семью, а не только того, кто пьёт.

Прочтите книгу Робин Норвуд "Женщины, которые любят слишком сильно", она доступна в Интернете.

В ней описаны истории женщин, чьи мужья выпивали или имели иные нездоровые пристрастия. Вы сможете найти для себя там полезные ответы о том, как можно строить свою жизнь.

Удачи вам, счастья и хороших отношений в жизни.

С уважением, ваш психолог Ирина Розанова, Санкт-Петербург