Анам туралы

альмира 04.08.2011

Салеметсизбе?мне мамам жалы айтайын дебедым.анам быз бала кезымызде ажрасти.быз 2 баламыз иним и мен.енди быз остик.анам жалгыз калди.мен алматыда турам 3кызым бар.ал інім болса актауда уйленген балдари жок,кудай каласа болады. анам шымкентте жалгыз туради .енди мен жайди айтатын болсам.анамбыз оскенше оте бауырмал болатын.ал те катыгез,те нервный болып кеткен.туыстарда кашады оларгада аузына келенин айтып салады.інімеде келингеде солай жасайды.бызге айтатын ангимеси карагам баккам.туыстарга айтатыни жана айтып откендей буылрал болатын.бызден жырып соларга беретын.енди соны мындет кылып оларменде урсады.олардын бари ости азамат болы азаматша болды .енди анам маган комектесындер деп урса керек.енди несын айта берем казактын бытпейтын агимеси.бари маган звандап айтады.мен солардан шаршадым не истесем болады.анама кандай кенестер айтамын.анам мени тындамайдыгой.сизден жауап кутемын.Рахмет

Абдрахманова Гульнара Темирбулатовна

Салеметсізбе, Альмира. Сіздін хатынызды окып, сізге де, сіздін ананызга, жаным ашып отыр. Казір сіздін ананызбен не болып жатыр? Сіздін хатыныздан ананыз ушін казір киын мезгіл екенін тусініп отырмын. Балалары ушін омірін паш еткен ананыз казір жалгыз калды. Ал балалары болса осіп, оз омірлерін калап жатыр. Казiр болса омир бойы туыстарына комек корсетiп келген ананыздын кал – жагдайын сол туыстар сурамай,  ойдагыдай кадірлерін корсетпейтін сиякты. Сондыктан ананыздын омірден конілі калып, жаны сыздап ашуга толып отыр. Омірінін кундылыгын жогалтып, жалгызсырап, озін пайдасыз сезініп отыр. Осынын барлыгы маманыз киын кезен шегіп отырганын корсетеді. Осыган орай маманыз оз омірінде жана кунды заттарды тауып, озіне жана талаптарды кою керек. Ананыз озінін омірге деген ашу-ызасын, омірден тунілгендігін, жанынын ауруын, Альмира,  сізге корсетіп, сізге карай шыгарып жатыр. Осыган орай мен сізді де аяп отырмын. Маманыздан да, туыскандарыныздан да соз естіп, сізге де киын болып отыр. Бірак кайтсеніз де, маманызды жаксы коретінізді де тусінемін. Ананызга озініздін конілінізді білдіру ушін сіз мыкты болуыныз керек. Маманыз озінін ашуын, жанынын сыздаган ауруын озінен шыгару ушін, сіз, Альмира, маманызга мен сені тындап турмын, естіп турмын деп айтуыныз керек. «Иэ, мама, ен сені естіп турмын, сен калайтындай комектеспейтінімізді де, кадірімізді корсетпейтіндігімiз туралы айтып турганынды да естіп, турмын», - деп курметінізді корсетініз. Бірак барлык туыстар соган кадірлерін корсетпей, сені умытып кеткен жок шыгар. Сені ардактап, багалайтын да туыстар бар гой?! Сіз, Альмира, жане сіздін інініз осіп, азамат пен азаматша болганынызды, ананыздан алыста туратындарыныз шындык екендігін ананыздын алдында  мойынданыз. Бірак айтсе де, маманызды суйіп, кастерлейтінінізді, сізге ол керек екендігін кайталап ананызга айтыныз. Ананызга онын онай емес омір мезгілінін басталгандыгын тусініп турганынызды, онын ашу-ызасын тусінетінінізді айтыныз. Мумкін сіздін, Альмира, ананыздын сезімдерімен ортактастыгыныз, ол кісіге казіргі оміріне конуге мажбур екендігін корсетіп, одан баска амал жоктыгын корсетіп, оміріне жана магына іздеуге, жана талаптар койып, оз оміріне баскаша карауга комектесер. Мумкін, дарігерлерге каралуга жардем берерсіз. Осындай киын кездерде кария адамнын денесі де алсіреп калады. Бул жардемініз ананыз туралы кам жегенініздей корсетеді. Маманыз оз камын ойлауды білмейтін де шыгар. Маманызга комектескініз келсе, оган жанынызды ашитынынызды айтып, ол кісінін барлык істегенін багалайтынынызды айтыныз. Ал, Альмира, озінізге келетін болсак, сіз оз омірінізді кадірлеп, енді ештене озгерте алмайтынынызды кабылданыз. Сіздін ананыздын да омірінде жаксы, конілді саттері де болды гой, ардак тутынатын каншама істер жасады. Сіз, Альмира, маманыздын омірінде киын кездері де, жаксы кездері де болгандыгын ол кісіге есіне салып отырып, жылы создерінізбен оны ардактап, курметтейтінізді айтып отырсаныз бул сіздін ананызга деген комегініз де, камын ойлаганыныз да болады. Курметпен, Гульнара