Омирге куштпрлыгым сонди

гулим 28.02.2014

салеметсизбе менин жасым 21 де биыл 4 курсты битирем одан кеин не иститинимди казир не истеп жургенимди де билмим омирге деген куштарлыгым калмады мулде еки жылдан бери бир жигитпен журем жаймен жыныстык катынаста боламыз бирак кыздыгым алынган емес ол тур дейди мен каралуга коркам даригерге и уялам мамамды алдап журмим деп жасырын кездесип журмин ол каламаит биздин бирге болуымызды жигиттинде мамасы каламаит мени бирак жигитим мени жибермит бари жаксы болады деп маган сен дит мен одан айырылгым кемит бирак коркам анасы ертен кайрап тастаса ше деп екеумиз болсак жап жаксы омир суремиз урсыссак та бирак уйдегилерди алдап жургениме катты кысылам киналып кеттим жасырына берип жигитим ия мына уакытта уйленемиз деп те айтпайт кетем десем кете бер дит бирак мени катты жаксы корет жибермит бир жагы озим де кете алмаим жаксы корем и кетуге де коркам етегимди алгаш ашкан сол жигит алгашкы сойлескен жигитимде сол ол да ешкиммен журмеген ешкиммен сойлеспидиде тек бузыктау жигит бауырларынын проблемасынан босамайт ози не истим шаршадым ашык сойлесейк десем не дим саган сен маган сенбисин айтып шаршадым билгенинди исте дит казир оны озим издеп баратын болдым ол дегенде козиме ештеме коринбит ол маган уйленбьесе не истеримди де билмим ойлайтыным тек сол.ертен жакында майда диплом алам кудай каласа биреу алып кашып кетсе не истим мен оны ешкимге кимаим ешкиммен тургым келмит не истим уйди енди алдагым кемит не жигитиме минези де шатактау ози кызуканды кимге жырымды жырлаим басым катты жан курбымда жок сырласатын бари уакытша журген биреулер ешкимге сенбим озиме де ештемеге желание жок тек сол жигитимнин касына барамда сонын тирлигин истеп камалып жата берем шаршадым кызыксыз омирден .......алдын ала рахмет жауабынызды кутем сау болыныз!!!

Салеметсызбе Гулим, сыздын жасыныз 21 де, сиз 4 курстын студентысыз. Еки жыл бойы сиз бир жигитпен жакын катыныстадасыз, оте жаксы коресыз,бырак  ешкандай уйлену туралы соз айтпайды сизге жигитиныз. Сиздин де ананыз,жигиттын де анасы сиздердын бирге болганына ешкандай ризашылыгын бермей тур.

Бул жигитыныз ен бырынши етегынызды ашкан жигит болып тур,сондыктан, коп нарсеге алданып журсыз,ен бырыншисы- але де кзыдыгымды  бузган жок деген создеры. Ол мумкин емес, егер сиздер жакын карымкатынаста болсаныздар.айелдын физиологиясы бойынша тек киздыгын бузган сон гана ер азамат бикеш пен косылады. Ол быр...

Екиншиден- сиз маманыздан жигитпен жургенынызды жасырып журсыз, сол ушин катты кыняле деп сезинесыз.

Сиздин жасыныз 21 де, бой жеткен бикеш сыз, сол жигитпен жургенынызды айтсаныз да болады,айтпасанызда болады. Мектептегы жасы 18 ге толмаган кыз емессыз гой.

Енды  - ен манызды сыз ушин, казыр екы кабат болмау. Жигитыныз сизды казырден алдап жургены, дурыс емес деп санаймын. Сондыктан,кандай жигитинизды сюйсенызде, озинизды коргауды да умытпаганынызда жон болар еды.

Бырыншы ден , баска жакктын гинеколог врачка барганыныз дурыс болар еды. Тексерылып, анализдерды тапсырып, сол врачтан кандай сактануга контрацептивтер сурап,озынызге жарайтын алып ( спираль, дары, тагы да баска) кабылданыз.

Жигитыныз уйлене ме сизге ,уйленбийме оны тек кана сол жигитынз билетын шыгар, бырак сизде,сол  баланын кылыктарына,айткан создерыне, журысыне карап,кортыныс шыгарсаныз болар еды.

Адам ен бырыншыден озын силап, жаксы коргены ен манызды нарсе. Сиз казыр тек есылдертыныз сол жигит болып тур, оз озинизды абден жерге тыгып ,таптап журсыз.

Сиз ен сонгы курста окип журсыз,ертен диплом аласыз,колынызда былыминиз болады гой. Оз катарларанздын арасында жумыс истеп, озыныздын озынызге коз карасынызды озгертып, мартебенызды котерып журсеныз, алдыныздан талай жаксы жаксы жигиттер кездеседы гой.

Мынау жигитиныздын минезы де шатак деп жазыпсыз, талай проблемасы бар екеннын жазып турсыз,сонда не ушин,кай касиетыне кызыгып сонша оз озинизды кинап турсыз?

Ен бырынши жигитыныз болса да, сиз енды казырги уакытынын жастарына жатасызгой, бурынгы кездын тек сол жигитке тийу керек деген ой талай озгеруге барып тур. Ен керегы касыныздагы жолдасыныз сизды силап, сизге тирек болганы ен дурысы емес пе?

Оз озинызды кинамай, конылынызды котерып, окуынызды бытырып, алдынызга максаттар койып, алга умтылсаныз, коп озгеристерге жетесыз. Сау саламт болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны