Денсаулык туралы

Нургул 20.06.2011

Салеметсиз бе.Казакша бола ма тусиндируге. Мамам 61 жаста.Ол кисинин сойлеген созине тусинбеймиз, тили буралып тусиниксиз. Астраханга апарып, одан Атырауда невропотологтын емдерин алды. Ол тамак ишуди де койды, тек жидкой тамакты ишеди. Басында 2 тамыры байланып тур дейди. Содан ол сондай деп тусиндиреди бизге врачтар.Бирак куннен кунге создери тусиниксиз.Биздер тусинбесек ренжип, жылайды, тез ашуланады. Барин жазып береди создеринин.Соган жаксы психологтын комеги керек болып тур ол мамама.Апетит ашатын лекарство, уколдарын алсак деп ойлаймыз.

Абдрахманова Гульнара Темирбулатовна

Саламатсызба Нургуль, Маманызга жаныныз ашып турганы анык. Сiзге жане маманыздын жагдайына тiлектеспiн. Сiз атап откен аурудын белгiлери: суйык (жидкий) тамак ишу (аппетитен емес жуту проблемасы болу мумкiн), тусiнiксiз сойлеу – коп аурулардын белгісі бола алады. Сiздiн маманызды жедел неврапотологка жане нейрохирургка тагыда корсету керек. Маманызга тусiндiрiп айтыныз, казiр онын ауыруы сойлеу киыншылыктарды тугызды, онын жагдайын сiз тусiнiп турсыз. Бiрак ол ойларын кагазга жазсын, сiз солай оны жаксы тусiне аласыз. Коршаган алеммен, адамдармен карым катынас жасау киыншылыктардан - ол казыр катты стресста. Ен манызды осы жагдайда жакын атамдардын, туыстардын колдауы керек. Маманызбен кобрек уакыт откiзуге тырысыныз, ол казiргi жагдайына женилрек жане тезрек сiз аркылы уйрене алады. Калай болсада – ол аркашан сiз ушин ен манызды, ен жакын, ен суйикти адам екенин айтутыды умытпаныз. Маманызды арi карай емдеп, аурулардын себептерiн iздеуден жалыкпаныз. Курметпен, Гульнара