Нестесем болады

лели 21.09.2015

Садеметсизбе менин атым лели, жасым 17. Буйрса 11 класс битиремин. Мен жигитиммен жургениме 1жарм ай болп калд. Мен оны кишкентай кезимнен танимн. Арамзда история десемде болатын шгар. Киын жагдай коп болды. Енд осы сонгы жарты жылдыкта мени сыйламаитн болды, бокктаиды аикаилаиды. Жарайды деп ундемим, озимди тусндрдим маган унамаитн истерди истид барлыгын тусндрдм бирак натиже жок. Мен одан аиырылгм келмит ара катынасымзды жаксарткым келеди. Тосектес болп коиганм бар. Енди осы 1 ай бурын бир турли болп журд. Маган унамаи журд.сосн ол аитты бир биримизге уакыт берейк деди мен шаршадм деди, неден десем баринен деп. Ажеси уйлен деп аиткан, олардын уйлерине келин керек екен, онын еки агасы бар улкен агасынын айели бар, екинши аган неге уйленбит десем, ол уйленбейди дид. Ладно дедм ози журди 2 аптадаи журди сол аралыкта мен звандаи бердим озимди уйрете алмадм жыладм, нестеримди блми журдм, катты киналдм, уакыт откеннен кин озиме тыныштандрдм оны оиламаин деп бирак сондаи катты киналдм оны оилаи бердим, бир куни ол звандады. Сагндм деди кездесик деди кездестим, ангимелестик жаксы болды. Озгерипсн деди. Менин кейде минезим жаксы емес. Енд ол тагыда аитты маган келеси жазда уйлену керек деди маган шыгасн деп аитты. Мен арманм ата анамнын умитин актау окуымды окып жаксы жумска турп жаксы омир суру ол биледи барин менин оган шыга алмаитынымды биледи, бирак оганда уйлену керек менин акем катан, ондайга ерте куйеуге щыгып кету дегендерди жек кореди. Бирак мен ол жигиткеде шыккм келеди окыгымда келеди егер оган шыксам оки алмаим ата анамнын мен ерте шыгып кетти деген урыс создерин естигимда коргимда келмит.Ол жигит маган кутем деп аиткан бирак осындай жагдай болп калды. Бирак куйеуге шыксан уйде отырасн окымаи, ал окысан куйеуге тимей калатн сиякт. Я оку керек бирак мен одан аиырылгм келмит, касымда болганын калаим, кеткенин каламаим, бул жерде менде тандау оку немесе куйеуге тию, нестесем болады, бир жагынан куйеуге шыккм келмиди. Окыгым келеди, а биржагынан одан кетким келмит. Мени тусинерсиз деп оилаим менде психолог болгм келеди бирак маганда психолог керек сиякт. Катты киналам ишимде бирдене турган сиякт болады, отинем комектесинизши нестесем болады)))) отинем)))

Здравствуйте Лели.

Я прочитала Ваше письмо, но к сожалению, полно ответить могу только на русском языке.

 Почему Вы решили:

лели

окысан куйеуге тимей калатн сиякт

Кто так говорит?

Вы только ещё заканчиваете школу, пока ещё  ничего кроме школы и дома не видели. Почему  Вам не интересно получить профессию, начать где-то работать, встать на ноги, а потом уже думать о своей семье

Ведь у нас, когда девушка выходит замуж и не рожает детей, сразу начинают давить родственники и муж "рожай или ты бесплодная" и возможности получить образование не будет.

А где гарантия , что Вы не останетесь с ребёнком одна, без образования и без работы, ведь Вы пишите

лели

осы сонгы жарты жылдыкта мени сыйламаитн болды, бокктаиды аикаилаиды

Тогда зачем так хотите замуж?

Только потому, что ему сказали жениться?  Может быть его родители и хотят его женить, чтобы он побыстрее повзрослел и перестал создавать для них проблемы.

А Вы готовы решать их проблемы?

Ваша жизнь самостоятельная ещё даже не началась, а Вы уже от неё отказываетесь!

Не создавайте себе проблем раньше времени!

Всего Вам доброго!

С уважением,Каламкас Канапиева, психолог в Астане.Очно и Skype.