Проблема с ребенком

Надя 16.10.2011

Доброго дня!підкажіть будьласка,як поступити в такій ситуації.Мій син ходить в перший клас.1 -В,а його друзі з садочку в 1 А класі...Коли він йде спати....то йде біля їхнього класу....і зними говорить.А на днях.я прихожу його забирати,мені вихователька дає 50грв.каже шо то синові дав його друг коли він йшов з сну.я зразу почала сина питати.....а він каже шо зустрів Даніка...дрга з 1 А класу і він йому дав.я питаю навіщо....а він каже: бо він мій друг.....тоді я беру ті гроші і сина і йдем віддавати гроші....а там була Даніка мама..тай я кажу...ваш син дав моїму 50 грв....незнаю навіщо.....вона його питає....а він каже я недавав....я тоді питаю свого...хто тобі дав гроші.....він далі каже Данік...його мама дивиться в куртку а там нема грошей...бо вона дала дитині оплатити гурток...я тоді вже підняла голос на свого сина і питаю де ти взяв гроші.....а він ми з Сергійком взяли в Даніка в курці...(той Сергій також з садочку і вчиться в 1 А класі з Даніком...і вже два рази в Даніка з куртки витягнув гроші і в інших дітей...вчителька жалілася) тоді ми почали питати Сергія...а він каже...не сьогодні брав....тоді я вже почала кричати до свого сина....хто брав гроші...а він тихо...шо сам взяв...(((((( от шо мені робити...ми вдома з ним говорили....аилкпила добре по дупі....але він не соображає шо зробив погано.....він каже шо бачив як сергій брав ранше і купляв цукерки...а я йому зранку не дала гроші...а він хтів шось собі купити...і взяв....але там 30 шкафчиків великих і непидписані...звідки він знав...шо там є гроші і яка куртка......в нас дома гроші стоять на видному місті...і він ніколи не брав....навідь якшо я йому нічого не купляла....внас це перша така ситуація.і він дуже йде під пливом дітей....навідь вчителька каже шо діти йому кажуть йди роби тото і тото...і він йде....(поможіть розібратися...бо для мене то сильний стрес..до мене аж швидку викликали...так серце і тиск...бо перенервувалася.

Овсяник Людмила Михайловна

....він дуже йде під пливом дітей...

так всегда бывает,  когда на ребенка очень давят родители и заставляют его подчиняться,  без права голоса. Ребенок привыкает,  что им должны командовать и легко попадает в плохие компании или в зависимость от сильных негативных лидеров.

 Старайтесь прежде,  чем  критиковать своего ребенка, сначала задать себе вопросы:

 -   В состоянии ли он изменить то, за что я его собираюсь ругать?

 -   А не в сотый ли раз я его собираюсь за это ругать?

-   Подходящий ли я выбираю момент для его научения и воспитания?

-   Не скрываются ли мои личные проблемы в данном желании его покритиковать?

Попытайтесь применить альтернативный подход к критике. Может быть, будет больше пользы, если поговорить с ребенком  и задать вопросы:

 -   Чему научил тебя этот промах?

-   Как бы иначе ты мог поступить?

-   Могу ли я тебе помочь в этом?

Помогите выразить сыну свои чувства о самом себе.  Например, он должен сказать:

-  «что мне нравится в себе…» (назвать 5 моментов);

-  «что мне нравится в самом себе больше всего, это…»;

-  «часто я испытываю…» (назвать чувства и эмоции).

Дайте своему ребёнку право на ошибку. Будьте рядом, когда он испытывает неудачу. Помогите ему извлекать уроки из ошибок и неудач.