Ол маган сену ушин не истесем болады?

Айдана 11.11.2014

Салеметсиз бе? меним жасым 20 да, мен бир жигитти катты жаксы коремин журип жатканымызга Алла каласа7 ай болады! Мен оны катты суйем, бирак жиi ренжисемиз кейнги кезде оданда жирек ренжисетин болдык ол тым кызганшак ! Мен онымен жургели умытшактык сезим пайда болды. Мен сол минезим ушин коп ренжисемиз, бирак канша тузеуге тырысканмен колымнан келмеи жатыр! А ол мен адеиi солай истейди деп ойлайды, шын манисинде олай емес!

Касымжанова Анар Алиакпаровна

Саламатсыз ба, Айдана. Умытшактык оздигинен себепсиз пайда болмайды. Егер сол жигипен кездесе бастаган мезгилден бастап пайда болган умытшактык болса, мумкин сиздин жасыратын немесе ангиме коганыныз келмейтин, немесе болискиниз келмейтин маселелерининиз бар болатын шыгар. Кейде ол манызды емес деп айтпауыныз мумкин, кейде ол откен шакка байланысты болгандыктан казирги омирге катысы жок деп ойлауыныз мумкин. Кейде адамнын кейбир арекеттери бейсаналы турде онын журис-турысын баскарып турады, ягни сиз жасыруды ойламасаныз да, умытып калу аркылы кейбир жайсыз жагдайлардан сактану жолы сиякты байкалуы мумкин. Мундай саттерде адам сол купиялы жагдайга катысты гана емес, одан да баска жайларды сонымен коса есинен шыгаруы мумкин. Мумкин сиз али де толык ашылатын мезгил келген жок деп ойлайтын шыгарсыз. Ойланып кориниз, сондай жагдайлар бар ма, сонымен катар, ол умытшактык кандай такырыптарга келгенде, каандай адамдардын ортасында болады. Осы жайларды талдай келе, суракка жауап табуга болады.

Егер жигит кызганшак болса, ол сизге сенимсиз болганнан гана емес, онын озиндик багалауы томен болганнан болуы мумкин немесе сизге оз меншиги ретинде карап бакылагысы келген себептен болуы мумкин. Ар адамнын озинин жеке тулгалык мекени болуы кажет, ол жалгыз калып ойланатын саттер, курбы-курдастармен араласатын кездер, озин дамыту ушин кажет уакыт. Егер сиз бир биринизден ар кадамдарыныз туралы есеп беруди талап ететин болсаныздар, онда сенимсиздик арта туседи, сенимдилик талап ету бойынша емес, араларыныздагы жылулыктан пайда болуы тиисти. Ол ушин жигитинизбен ашык сойлесип, тусиндирип айту кажет. Ренжису кезинде бир жак кана кинали болмайды, еки жактан да шалыс арекеттер болганнан болады, биреу шыдамсыздык танытса, екиншиси сабырлык танытуы кажет. Азара тусинисуге жетуди тилеймин.

Жаксы тилектермен,

Касымжанова Анар Алиакпаровна, психолог г. Алматы