Суйген кызымнан кеширим сурау

Дархан 15.03.2014

Менин есимим Дархан.Мен бул омирде ен алгаш рет Молдир есимди кызды суйп калдым.Ол кыз Актауда мен Алматыда.Телефон аркылы танысып бир биримизди унатып калдык.3 айдан сон осы Алматы каласына шакырдым.Молдир бурын сонды Алматыга келмеген екен.Шакыруымды кабыл алып келди Алматыга.Колымда роза гулин устап турып кутип алдым.Бир биримизди биринши рет корсекте жатыркамай тез тил табысып кеттик.Алматыны корсетип туыстарыммен таныстырып бари жаксы болды.Мен сол кезде тусиндим ол кыз менин омирдеги екинши жартым екенин.Молдир Актауга кетти телефон аркылы сойлесип турсакта махаббатымыз куннен кунге кушейе берди. осыдан 2 кун бурын мирыма озинин фоткаларын койсын деп паролимди бердим.Бирак сол кезде бурын баска кыздармен сойлескен смстарды корип койып ренжитип алдым.Енди не истеримди билмеймин болды бари битти дейди.Бирак ол кызды жогалткым келмейди.Екеумиз осы кузде уйленбекши болганбыз.Акыл кенестеринизди айтыныздаршы

Касымжанова Анар Алиакпаровна

Саламатсыз ба, Дархан.

Сиз, арине, Молдир екеуиниздин араларында шексиз сенимдилик болсын жане барлык таныстарга да сиздердин араларындагы сезимдер жайлы белгили болсын деген оймен берген боларсыз парольды, бирак ол жердеги баска жеке хаттамалардын кери асери болуы мумкин екендиги туралы алдын ала ойламаган боларсыз. Арине, Молдир карым-катынасты токтату туралы айтканда асыгыстык жасаган болар, ондай создер алгашкыдан намыстану, кызгану жане ашудын буымен айтылады гой. Егер шамалы уакыт берсениз, ол мундай райынан кайтады деп ойлаймын, егер араларындагы сезимдер шынайы болса.

Сиз алеуметтик ортада омир суресиз, мундай ортадагы баска адамдармен карым-катынас жасап, араласып туру адамнын дамуы ушин манызды жагы болып табылады. Егер сиз Молдирден баска кыздармен таныс болып, олармен хаттама алысып турган болсаныз, онын ешкандай айыбы жок, егер хаттамалар тура Молдирге жазылгандай магынада болмаган болса жане олар Молдирмен серттескенге дейин болган жагдай болса. Егер сиз болашакта жумыска турып, ариптестермен араласатын болсаныз, онда да Молдир кызганыштан барлыгы битти енди деп туратын болса, махаббартарыныз шынымен жабирленетин тури бар. Ен бириншиден араларында сенимдилик болуы кажет, ар кез бир-биринди тексерип туратын болсаныздар, онда екеуиннин биреуи унеми акталуы кажет болады гой. Ондай карым-катынас шаршатады, кажытады, куаныш акелмейди.

Молдирмен кездескенге дейинги омириндеги жагдайлар СИЗДИН ЖЕКЕ ТАРИХЫНЫЗ болып табылады, оларды жасыру керек демеймин, бирак оларга катысты акталу кажет емес, сиз олармен шын журектен болистиниз гой, сондыктан осы жагдайды кызга тусиндиру керек. Ол да дурыс кабылдауды уйрену керек.

Мунда еки кателик бар. Сенимдиликтин те шеги бар, телефон, пошта деген заттар жеке колданыстагы заттар болып табылады, сондыктан оларды типти бир отбасындагы адамдар да окуы тиисти емес, тек руксат берилгеннен кейин гана болады, ал билген акпаратты сизди айыптау ушин колданатын болса, ол да дурыс емес. Ол ар адамнын жеке ишки омири, ар адамнын кауипсиздик ортасы болып табылады. Сондыктан парольди берип, ол кателикти сиз озиниз жиберип отырсыз.

Екиншиден, бул жагдай сиздер уйленгенге дейин аныкталганы дурыс. Али де карым-катынастарынызда дамытатын, аныктайтын жактары бар. Суйген адамды кызгану ардайым шексиз суюди билдире бермейди, ол кызганыш сезимин басынан кеширетин адамнын озине сенимсиздигин де билдируи мумкин. Бул кателикти дурыстау туралы Молдирдин ойланганы дурыс, шамадан тыс кызганшак болу ешкимди тартымды етпейди.

Сондыктан сиздерге бир-биринди жакын билу ушин али де сойлесу керек. Саттилик жане адалдык тилеймин.

Егер сурактарыныз болса, жеке кенес алуга шакырамын.

Изги ниетпен,

Касымжанова Анар Алиакпаровна, психолог г. Алматы