Тез ашуланатын болдым

Бахыт 18.06.2013

Саламатсыздарма? турмыс курганыма 1 жыл болды. осыган дейин бари ойдагыдай сиякты еди. Куйеуим екеумиз баланын дуниеге келуин асыга куттик. Бирак бала дуниеге келген саттен бастап ара катынасымыз бузыла бастады. ойткени ол да мен де тым ашушан болып кеткен сияктымыз. Бала жылап конбей жатса,ашуланып куйеуиме де катты сойлеп,кинасыз баланы урып та жиберетин болдым. озимди сабырлы устауга тырысып кордим сонда да озиме ие бола алмайтын кездер болады.

Салеметсызбе Бахыт,  тогыз ай баланы котерып ,оны дуниеге акелу,жане  тун кунынмен багу оте манызды жане онай емес тирлик. Сиз ушин бунын баре психологиянызга катты нагрузка болганы ,сиздын тез ашуланганыныз айтып тур. Балага кезек- кезек карап, укинызды кандырып, демалу керек . Егер быз су агып турган резенке тутыкты аякпен баса калсак судын келуы токтайды, бул да сол сиякты. Сондыктан да бул арада койманын толу толмауынын манызы жок, жуйкенын болбырауынан агзанын мушелеры – жуйке кушинын корегын дурыс ала алмайды.
Жуйке кушінын жукаруы мен жуйке кушинын болбырауынын айырмасы, жуйке кушинын жукаруы – бул теренге тамыр жайган жалпы жуйке жуйесынын алсыреуы, ал жуйке кушинын болбырауы уакытша, отпелы.Казырден соны тусынып, оз озынызге уакыт болып карасаныз, бул ашулыгыныз орнына келеды. Психолог ка да барганыз сизге артык болмас. Сау болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны