Устала от всего

Алуа 09.05.2014

Мен 21 демин , казирги кезде маган еш нарсе кызык емес омир суруден жалыктым , кейде олгимде келеди, бирак ата - анамды уайымдаймын , бунын бари былтыргы жаздан басталды сол жазда мен кыздыгымды жогалттым , кишкентай кезимнен ол тойдан кейн гана болады деп ойлайтынмын , казир сол кез ушин катты окинем , озимнин акымактыгымнан бакытсызбын, казир темеки шегетин болдым,ата анам мени осындай болсын деп осирдиме? Озимди жеп корем .Еш максатым арманым жок , омирге деген кызыгушылык жок казир менде , бир караганда бари жаксы сиякты жумысым бар , айлыгым жаксы , екинши окуымды да осы жылы битирип диплом аламын, бирак озимди арен суйреп жургемин, турмыскада шыгатын уакыт та келди, ал менин маган уйлен деп турган жигитимде жок ,али кыз болсам бари осылай киын болмас еди гой,бари шатысып кетти озимди кашан бакытты сезинем , комектесиниздерши отинем , оз акылдарынызды бериниздерши

Овсяник Людмила Михайловна

пишите по- русски , пожалуйста

Тлегенова Харлан Амантаевна

Здравствуйте, Алуа,

Вы очень строги к себе и, кажется, не прощаете даже малейших ошибок. Но мы все не идеальны, и каждый из нас совершал в жизни то, что хотел бы изменить. Вашей вины в том, что произошло нет. Просто так сложились обстоятельства. Я думаю, что Вы очень сильный человек, который сможет справиться и с этой ситуацией. Если не хватает сил, то могу помочь.

С уважением,

Тлегенова Харлан Амантаевна, психоаналитик, г. Алматы

Касымжанова Анар Алиакпаровна

Саламатсыз ба, Алуа.

"Болган иске болаттай бол" демекши, болган жагдайды озгертуге болмайды, бирак осы жагдай туралы козкарасты, онын омириниз ушин маныздылыгы туралы ойды озгертуге болады. Жастык шакта осындай жагдайлар талай кыздардын басынан отип жатады, бирак олар оз бойынан куш-жигер тауып, ешкандай мойымастан ари карай омир сурип бакытты болып жаткандардын да мысалы аз емес. Арине, ол оте ауыр кабылданатын жагдай, билместикпен немесе терен ойланбаганнан болса да, ол казир манызды емес. Казирги мезгилде осы жагдайдын болашакка балта шапкызбауы манызды. Осы туралы ойланган дурыс болар. Ол ушин озинизге мейиримди болып, кандай кателикти, ауыр кездерди бастан кеширгенге карамастан, омирдин берер жаксылыгы да аз емес екендиги туралы ойланыныз.

Сиз ешкимнин алдында жауап беруге тиисти емессиз, себеби ол сиздин омириниз. Турмыска дейин табиги пактигин сактай алмаган кыз бакытты бола алмайды деген ой акикатка жатпайды. Сиз озиниздин назик ишки жан-дуниенинизге лайык адамды кедестире аласыз. Озининизди кинап, тауыса бермениз. Казирги жагдайда, арине, сиздин психологтын комегине суйенгениниз дурыс болар еди. Себеби маманнын комегимен осы жаракаттаушы жагдайдын сизге асерин басендетуге болады. Сонымен катар, озиниз туралы калыптасып келе жаткан нашар козкарасты да калыпка келтиру кажет. Казирги мезгилде сиз озинизди нашар адам ретинде кабылдап, соган лайык темеки шегип, келенсиз кылыктарга барып журген боларсыз. Осынын барлыгын психологтын комегимен озгертуге болады.

Казир сиз оз омириниз ушин оз алдынызда жауапкершилигинизди мойындап, озининге артыныз. Жагдай жетегинде кету онай, ал жауапкершиликти сезинип, болашакта бакытты болу енбектенуди талап етеди. Егер Алматыда болсаныз, кенес алуга келиниз, бирлесе отырып маселени шешемиз.

Сизге куш-жигер тилеймин.

Касымжанова Анар Алиакпаровна, психолог г. Алматы