Надо мной все смеються

Руслан 31.07.2013

Саламатсиздар ме, меним есимим Руслан болады, мен сиздерден кенес алуга уметтенемин, менде мынандай сурак, ен сонгы кезде, мен кобинесе оз туыскандарымен жанеде достарыммен туган женгемен тил табыса алмай журмин, бир нарсени дурыс истемесен, олар сыразу мен артымнан куледи, сен неге не уклюжисин деп типа, асиресе озим туган женгем мени кекет етеди, оырсша айтканда издеваются,мынан карашы, тирлигин карашы деп, позоримди шыгарады барин козинше, кандай кенес айта аласыздар, маган кенестериниз керек, отинемин, жасым 26да, ертерек рахмет сиздерге..

Саламатсызба Руслан, сиз конилинизды коп баска адамдардын создерыне ,жане сизды багаландарына болесыз. Онын бары сиздин оз озинизды томен багалаудан шыгып тур. Сыздын мартебеныз озыныз ушин томен болган сон,баска да адамдар сизге  сондай карсалу корсетеды. Ондай коз карасыныз не ден болганын, озиниздын  бала кезыныздегы окигалар,жане аке ананыздын тарбиесинде сизге каталдык коп болганы ма, жок, сизге  конилдерын болмегендыктен бе сонын барын талкылап , кору керек. Оз озинизге коз карасыныз озгертен кунде, касыныздагы адамдардын да сизге коз карасы озгереды. Адамнын силагандыгы озинен басталу керек. Казерден сол жумысты бастасанызда кеш емес. Мен бул омирге не ушин келдым? Алдымда кандай максаттар койылган екен? Оз озимды мен тусынем бе жок па?  осындай сурактардын кобынесыне жауап табу керек. Бул жумыс Самопознание деп аталады. Кобырек жаксы кытап оку бастау керек, адамдардын создерыне азырак конил буру керек. Адмадар коп кой,олардын ар айткан создерыне сеневермеу керек, конылды де бурмау керек. Олардын сана сезымдеры томен болган сон,сизге сондай неше турлы мазактау создерды айытып журген адамдар гой. Озинизге сениниз, Жараткан Аллага сеныниз, бул омирде баре де сиздын женгеныз сиякты адамдар емес, коп жаксы адамдарда бар. Сол адамдарды кездестыру ушин, сизде озинизды озгерту жолына тырысыныз. Баре де озинизге байланысты. Сау болыныз.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны

Жубанышева Асель Сериккалиевна

Руслан, сЩлеметсіз бе! Бізді ›орша“ан орта ол біздіЈ айнамыз. Біз йзіміз ішімізден нені сеземіз, соны айналамызда“ы адамдар бірден тЇсініп, йзімізге Щр тЇрлі  жа“ымсыз немесе жа“ымды Щрекеттермен ›айтарады. СіздіЈ хатыЈыздан сіз йзіЈізге сенімсіз адамсыз ба деп ойлап калдым. СенімсіздіктіЈ себептері кйп: балалы› ша“ыЈызда кім жЩне ›алай тЩрбиеледі? љазіргі кезде ›андай ж±мыс істейсіз? Істеп жЇрген ж±мысыЈыз йзіЈізге ±найды ма? деген с±ра›тар кйп боып т±р. Менім сізге деген кеЈесім Руслан, cіз Їлкен азаматсыз. Егер біреЇлер артыЈыздан куліп жатса, сіз олар“а тура айтуыЈыз“а болады: (міндетті тЇрде атын айтыЈыз) ***, сеніЈ кЇлгеніЈ мені ренжітеді. Егер мен бір нЩрсені д±рыс істемей жатсам, кймектесіп жебересіЈ бе? деп айтуыЈыз“а болады. ЖЩне де Руслан, міндетті тЇрде йзіЈізге йзіЈіз ›алай ›арайсыз? иміріЈізде істеп жЇрген ›ылы›тарыЈыз“а, істеріЈізге йзіЈіздіЈ кйЈіліЈіз тола ма? Сол жайлы да ойлап, ±намайтын нЩрсемен айналасып журсеЈіз, ›алай йзгертудіЈ жолын ойлаЈыз. Себебі:  йзімізге йзіміз ±наса›, жан жа“ымызда“ы адамдарда кЇлмейтін болады. Аман болыЈыз!

Жубанышева Асель Сериккалиевна, психолог Астана