Неге дуниеге акелдин?

улжан 13.07.2012

Салеметсиз бе? Калайсыз? Мен 14 жастамын. Уйде 3 кыз 1ул. Мен кыздардын ишинде ен кишисимин. Ата-анамнын еркесимин. Бирак осы 3 ай каникулымда озгерип кеткен сияктымын. Жане оны озимде тусине бастадым. Коп ашуланамын,биреуден жынымды алгым келетиндей. Сыныпта ен аласасы мен. Бойым 1,43. Биыл 7 сыныпты аяктадым. Мектепте окып жургенимде баска сыныптардын окушылары мени н бойымды кишкентай деп мазактайды. Бул намысыма тиеди. Олармен урсысып, тобелеским келеди. Мундай минези ешкашан жок еди. Тек уйде ата-анамды сыйлап, тек максатым жаксы оку еди. Бирак жаксы окимын. Ата-анамнын бойы аласа. Апкелеримнин де бойы аласа. Бирак менин бойымнын узыыыын болганын калаймын. Озимнен жасты кыздарды корип асылып олгим келеди. Осыны ойласам оз-озимди устай алмай каламба деп корrам. Осы жазда катты озгердим. Уй шаруасында анама комектесип жургенимде бойымды ойласам жылай бастаймын. Ата-анам мени уайымдап жургенин сездим. Ойткени тамак жегенди токтаттым. Кейде жеймин,кейде жемеймин. Анам асказанына жара тусип дертке ушырайсын деген. Бирак мен анама карсы соз келтирдим. Оган былай дедим: неге бойым кишкентай? Неге дуниеге акелдин? Асказаныма жара тусип олсем гой ширкин дегем. Осыдан кейн мен окиндим. Бирак окингенимди билдирмедим. Ата-анамды уайымдаткагыма окинемин. Сизге сурак койып кенеским келеди. Мен болашак омиримнен коркатын сияктымын. Ойыма тек бойымды калай осиремин деген сурактар туындайды. Сабакты ойламайтын болдым. Бар ойым тек бойымды калай осирсем деген. Осы сурактармен бир куни олип кетембе деп коркам. Отинем комектесинизши. Калай бойымды осиремин? Интернеттин барлык жеринен издедим. Ен сонында психолгка жугинуиме тура келди. Бойымды осируиме кенес беринизши. Кенесинизди кутемин...

4 бесплатные онлайн консультации каждую неделю
Для подписчиков телеграм-канала Все психологи @vse_psihologi
Узнать, как записаться на бесплатную консультацию

Кайдарова Асель Абду-Алиевна

Салем! БойынныЈ кішкентай бол“аны – ›ыз бала Їшін керісінше жа›сы. Мысыр патшайымы Клеопатра да аласа бол“ан, не бары 145 см. Осыны есінде са›тап жЇр. Аласа бойлы жігіттер де йте кйп, олар йздеріне кішкентай бойлы ›ыздар іздейді. Сонды›тан б±л сен Їшін ймірлік трагедия болмауы тиіс. Трагедия – б±л адам жЇре алмаса, йзіне ›ызмет жасай алмаса немесе мЇгедек бол“ан жа“дайда. СеніЈ ›олын, ая“ын, басын бар жЩне осыныЈ бЩрі сау боп т±р“аны керемет ›ой. ЕЈ бастысы, сен йз ойында“ы барлы› жаман нЩрсені ла›тырып тастауын керек. Кішкентай бойлы ›ыздардыЈ мЇмкіндіктері ана“±рлым кйп, жігіттер оларды аялап ±стайды. Адам Їшін еЈ бастысы – есі д±рыс болуы. АдамныЈ есі д±рыс болса, ймірде кйп жетістіктерге жетуге болады, мектепті жа›сы бітіріп, жа›сы ж±мыс›а да орналасып, жа›сы адам“а т±рмыс›а шы“ып, жа›сы ана болу т.с.с. из ниетінді жЩне ›йынды тек йз ›абілеттерінді дамыту Їшін ба“ыттау керек. СеніЈ ата-анаЈныЈ бойы аласа, дегенмен оларда кездесіп, отбасын ›±рып, балалы болды “ой. СеніЈ осыншама уайым“а салын“анын бас›алардыЈ кЇлгені Їшін. Ал егер де ешкім са“ан кЇлмесе, сен мЇлдем бойынныЈ аласа екеніне кйЈіл бйлмес едін. Сен осыны йз ›аруындай сана, «Девчата» киносында“ы Тосяны есіне алсан болады, ол да кішкентай “ана ›ыз еді, дегенмен йте кйп адам“а ±найтын бол“ан. из сыныптастарынды тыЈдама, айналада“ы биік бойлы ›ыздар“а да кйЈіл бйлме, олардыЈ да йз ›иынды›тары, йз мЩселелері бар. Биік йкше ая› киім кисен болды, бойын бірден биіктеу боп шы“а келеді. Бойды йсіретін жатты“улар да бар, мысалы, турникте жатты“у жасау, жЇзу. Адам 25 жас›а дейін йседі, сонды›тан ›азірден жатты“у істей бастасан, біршама бойынды йсіре аласын. МеніЈ екі таныс ›ызым бар, олардыЈ да бойлары аласа, 150 см шамасында, дегенмен олардыЈ ж±байлары йте биік бойлы ер адамдар. Сонды›тан ер адамдар керісінше, бойы кішкентай ›ыздарды ±натады. Сен йзінді осы ›алпында сЇйе бастауын керек. Сонда “ана бас›алардыЈ сйздеріне назар аудармайтын боласын. Са“ан сЩттілік тілеймін!