Мен жуктимин не стесем болады?

Бота 01.06.2014

Мен 27 жастамын 4 шиме жуктимин. Бирак жолдасым алдырып таста деп отыр. Бир жагынан патер жалдап турамыз бир жагынан 3 кызым да кишкентай. Улкеним 1 сынып битирди 2 кызым енди мектепке бараиын. 3 шим киши кызым 3 жаста. Жолдасым осыларды бага алмаи отканда калай багам деп отыр. Котергенен бастап таксикозым бар минезим бари катты озгерди. Уиде еш колдау жок. Мен жумыс жасамаим уиде кыздарга карап отырамын. Жолдасым бир ози тауып багады. Енди не стесем болады. Ишимдеги баланы бир жагынан алгым келмиди. Бир жагынан жолдасым кунде менин котергениме ашуланып атеи жасадын деп киналауда. Енди не стесем болады?

Касымжанова Анар Алиакпаровна

Саламасыз ба, Бота.

Сиз анасыз, сондыктан шешимди сиз гана кабылдай аласыз. Шешим кабылдау алдында, барлыгын жаксылап саралап, карастыруыныз кажет. Енди ойланып кориниз, сиз баланы алып тастаганда, жагдай калай озгереди, сиздин омириниз женилдейди ме, алде бурынгы турмыстык маселелерге уайым да косылады ма. Сондыктан баланы алып тастаганда жагдай озгермейтин болса, ол баланын жарык коргени дурыс кой.

Казакта макал бар "Кой егиз коздаган жылы шоптин басы айыр туады" деген, ол ар баланын осы омирге келгенде оз несибеси бирге келеди дегенди билдиреди. Иштеги баланыныздын осы омирдеги несибеси мол азамат болатындыгы да ыктимал деген ой да бар. Арине, жолдасыныздын сизге кина тагатын рети жок, себеби дуниеге наресте акелуге айел гана катыспайды, ол ер адамнын да жауапкершилиги. Соны акылга салып тусиндиру кажет жолдасынынызга.

Сиздин тортинши баланыз дуниеге келгенде, сиз Казакстан заны бойынша коп балалы ана боласыз, бул жагдайга орай балага укимет тарапынан камелетке толганга дейин жардемакы бериледи, сонымен катар сиз коп балалы отбасы ретинде мумкин укимет тарапынан тегин патер де алып каларсыз. Арине, ол ушин кужаттар жинап, кажет уйымдарга арыз беру кажет болады.

Сосын оз тарапымнан сизге кажет болса, тегин психологиялык комек усынамын. Маган телефон аркылы хабарласып кездесуге келиниз, егер Алматыда болсаныз. Токсикоз кезинде жукти айелдерге арналган витаминдер алып ишсениз, витаминдер журек котерилуин басады, жагдайыныз жаксарады.

Ешкимнин созине ермениз, тек оз журегинизди тынданыз. Кеудедеги кос журек дурыс шешимди сизге билдиреди. Кыздарыныз балага карауга колканат болады. Жас оспейди ме, жарлы байымайды ма демекши, али катарга косылып кетесиздер. Мыкты болыныз.

Изги ниетпен,

Касымжанова Анар Алиакпаровна, психолог г. Алматы