Бала маселеси

Бахыт 12.02.2014

Саламатсыздарма? Мен жас анамын балам казир айлык.Биз Астанада турамыз ал ата-енем Туркистанда.олар бизге баланы бизге берип оздерин жумыс истендер деп жатыр. мен канша ойлансамда олай ете алмайтын сияктымын. Бир жагынан куйеуим ренжип жатыр менин ата анама сенбейсинбе деп. Олай емеской сенбегеним емес тек баламсыз омиримди елестете алмаймын. осы жака садикке берейик деп жатырмын. Осы маселени калай шешсем болады?баламды бере алмаймын. Осыны ойлап уйкымда кашты тунимен ойланып уйыктай алмай тан ата бирак уйыктап каламын.

Салеметсызбе Бахыт,сиздин койып турган сурагыныз оте манызды. Баланы куйеуынздын аке -анасына бергеныз улкен кателык деп саналады. Казыргы аналарга уш жаска дейын не ушин декреттык демалыс бериледы деп ойланып корыныз озиныз. Уш жаска дейын бала оте анасына жакын болады, сол кезде баланы баска адамдармен калдырганнын озы кателык болады. А сыздер казыр баланы апасымен атасынын  уйлерыне беремыз деген ойда журсыздер,а баланын калай аландап , киналганын онша ойга алмай турсыздар.

Бала он ойыншык емес, кандай атасымен апасы керемет адамдар болганымен, ананын касиетыне жетпейды. Казактын макалы баргой" Баска адамнын сут бергены, ананын су бергеныне жетпейды". Баланы сиздер  оздерыныз ушин тудынызгой, бала да озынын аке анасынын касында осуге какысы бар. Апалар мен аталар оздеры келып немересын корып, мандайынан сюйып кеткендеры дурыс болады, сонда баланын да конылы оте котерынки, конылды болады. Жолдасынызга соны тусындырып корыныз. Бырыншыден баланын жагдайын ойланыз,ол тек сиздын касында турганын калайды гой, соны умытпаныз. Сау саламат болыныздар.

Бекежанова Ботагоз Искракызы, психолог Астаны