Детский страх

Інна 28.06.2016

Доброго дня.Моїй дитині 9 років,але він панічно боїться грози.У нього з"являється страх,паніка навіть тоді,коли він просто чує прогноз погоди де передають грозу.Ми постійн розмовляємо з ним,ми навіть малювали його страхи і спалювали,але це не допомогло.Допоможіть мені,будь ласка.Підкажіть що мені робити.Дякую

Інна доброго дня! Коли вашої дитині стає страшно перше що повинен зробити дорослий який знаходиться  поруч з ним це не піддаватися паніці і пам'ятати про те що він ( дорослий ) єдина опора . Візьміть дитину на коліна подивіться йому в очі , і спокійним голосом запитаєте у нього : що сталося ? Обійміть його і дайте йому зрозуміти що він знаходиться під вашим захистом (перше чого потребує дитина в стані гострого страху - це в відчутті безпеки і захисту , і це відчуття може дати йому дорослий ) посидьте з ним кілька хвилин непорушно, міцно обіймаючи його і нашіптуючи заспокійливі слова: "Все добре, я поруч, я з тобою, я зможу тебе захистити" Заваріть дитині солодкого чаю це буде як додатковий сигнал про те що дитина знаходиться в безпеці, він вдома  і батьки зможуть його захистити. Якщо ваша дитина полюбляє  інший напій дайте йому його. Для дитини важливо поговорити про свої страх, виговоріться, а дорослий повинен допомогти йому в цьому, а не змусити. Бажання розповісти у дитини виникає тоді, коли у нього немає підстав не довіряти батькам і дитина впевнена  в тому що ії вислухають і поставляться до ії слів серйозно. Дайте зрозуміти вашій дитині що ви повністю на Ії боці. Ви можете розповісти про свої страхи, чого ви боїтеся або боялися в дитинстві. Частіше розмовляйте з дитиною і говорите йому про те як він вам потрібен, як ви його любите. Цим самим ви знімете головний внутрішній конфлікт дитини між потребою бути улюбленим і браком вашої любові. Через певний час напруга викликана страхом почне спадати.
Всього доброго вам і вашій дитині!

Михайлова Анастасия Сергеевна, психолог Мариуполь