Я боюся людей

Ірина 13.02.2014

Доброго дня!Мені 23 роки, декілька місяців назад я пішла з робити зі скандалом і була звільнена по статті. Після цієї ситауції у мене в середині виник страх,я боюся буквальне усього,не можу вийти з дому навіть у магазин. Умене знизилася самооцінка і впевненість до нуля. Я не знаю що мені роботи і повернути,ту яка була раніше.

Лазаренко Ольга Владимировна

Ірино, доброго дня. Ви переживаєте стрес, і цей страх та зниження впевненості - це реакція на звільнення. Стрес - це велике психічне напруження, коли психіка намагається пропрацювати дуже багато негативної інформації. Якщо така ваша реакція триватиме довше тижня, то потрібна допомога психолога, хоча б навіть у скайп-режимі. А поки вам необхідна підтримка та допомога, яку ви самі собі повинні організувати: це повноцінний сон, харчування, відпочинок, розмови з близькими людьми, яким ви довіряєте: емоційна підтримка від них; улюблені справи та заняття, які вас можуть відволікти. Не варто в цей час знову наражати себе на неприємні емоції - можна дозволити собі не дивитися якийсь час телевізор із тривожними новинами чи не робити того, що в вас забирає багато сил. Піклування про себе зараз варто зробити основним своїм заняттям. Удачі вам.

Лазаренко Ольга Владимировна, психолог г. Луцк